Kõik taimed vajavad väetamist terve kasvuperioodi jooksul. Seepärast on poes eraldi müügil kevadväetis, suveväetis ja sügisväetis. Kevadel vajavad taimed rohkelt lämmastikku, et kasvuhoog sisse saada. Kevadväetist ei tohi anda sügisel, sest noored kasvud ei jõua puituda ja saavad külmaga kahjustada.
Laias laastus võib väetamise jagada aastaaegade järgi. Kõige suurem väetisetarve on taimedel kevadel ja suvel. Kevadel kasvu alguses, samuti suvel õite ja viljade moodustamise ajal , vajavad taimed toitu kõige enam.
Kevadiste soojade ilmade saabudes ärkavad taimed talveunest ja alustavad kasvu. Puid, põõsaid ja püsikuid tuleks väetada üsna varsti peale lume sulamist, kui maa on tahenenud ja kevadiste hooldustöödega aias on võimalik alustada. Märtsist maini sobivad muru, põõsaste, puude jms väetamiseks kõik kevadväetised. Kauplustes pakutakse suurel hulgal erinevate firmade mineraalväetisi. Pakutakse nii universaalseid peaaegu kõikidele taimedele (alates murutaimed ja lõpetades köögiviljataimedega), kui ka spetsiaalselt kas murudele, marjakultuuridele ja viljapuudele või õitsvatele ja lehtdekoratiivsetele lilledele mõeldud väetisi. Granuleeritud väetised sisaldavad kõiki taimede kasvuks vajalikke põhitoitaineid, paljudele on lisatud ka mitmeid taimedele vajalikke mikroelemente. Kõige lihtsam viis on taimedele anda kompleksväetist. Valmis väetised sisaldavad taimedele vajalikke toitaineid ja mikroelemente õiges vahekorras:
lämmastik kasvatab vart ja lehti;
kaalium annab suurust ja värvi;
fosfor soodustab õitsemist;
mikroelemendid nagu raud, mangaan, vask, tsink, magneesium, boor hoiavad ära taimede kasvuhäireid.
Paljud aiapidajad eelistavad mineraalväetistele looduslikku väetamist. Looduslikud väetised on peamiselt pärit nii looma- kui ka taimeriigist ja sisaldavad samuti enamasti kõiki taimedele vajaminevaid toitaineid. Looduslike väetiste eeliseks on see, et nad elavdavad mulla mikroorganismide tegevust ja parandavad kasvupinnase ehitust. Mitmekesist valikut looduslikuks aiapidamiseks sobivaid väetisi pakub Biolan.
Suvel väetamiseks sobivad taimedele eriti hästi lahustuvad väetised, millest toitainete omastamine on kõige kiirem. Samuti on saadaval erinevaid mineraal- ja loodusväetisi suviseks kasutamiseks.
Sügisväetamine on tähtis mitmeaastastele aiataimedele, et tõsta nende haiguskindlust ja vastupidavust talvekülmadele, samuti valmistada nad ette järgmise aasta kasvuks. Sügisväetist antakse taimedele augusti keskpaigast kuni septembri keskpaigani, mil taimed on veel rohelised ja jõuavad omastada vajalikud toitained enne kasvuperioodi lõppemist.
Talvel võib aeda ja muru ka lubjata. Lubiaine reageerib mullaga ja kevade tulekul taimede kasvu alguseks on pinnas hästi ette valmistatud.