Your browser (Internet Explorer 7 or lower) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.

X

Sibullilled


Warning: array_map(): Expected parameter 2 to be an array, string given in /data03/virt1976/domeenid/www.haljastus.com/htdocs/wp-content/plugins/file-gallery/includes/templating.php on line 440

Krookused

Krookused võivad kasvada samal kasvukohal palju aastaid.

Krookuste lehti ei tohi enne täielikku kuivamist eemaldada, isegi poolkuivanud lehtede eemaldamine kahjustab mugulsibulate arengut.

Tulbid

Tulpe kasvatatakse samal kohal 1 -3 aastat. Looduslikud ja Kaufmanni tulbid ei vaja nii tihedat ülesvõtmist. Paljundamine toimub peamiselt tütarsibulatega. Tulbisibulate ülesvõtmiseks on optimaalne aeg siis, kui õievars on ülemise leheni kuivanud ja ülemine leht koltunud, kuid alumised veel mitte. Seejärel sibulad kuivatada. Sobivaim mahapanekuaeg Eesti oludes on september. Parim istutussügavus on 3 sibula kõrgus. Lillesibulate üldine istutamise rusikareegel on, et nad peaksid saama maamulda 6 nädalat enne pinnase püsivat külmumist.