Püsililled

Hooldamine :

Tähtsamad tööd on rohimine ja kobestamine. Niipea kui muld on soojenenud, tuleb seda kobestada ja välja rohida võrsuv umbrohi. Seda tööd tuleb suvel korduvalt teha. Nõrgemate vartega püsililli tuleks toestada. Äraõitsenud õied ja õievarred ära lõigata. Tugevate õievarte ja lehtedega püsililled, mis püsivad dekoratiivsed ka kuivanuna võib jätta talveks lõikamata, on kena lume ja härmatisega ja kaitseb taime külmakahjustuste eest. Sellisel juhul lõigata eelmise aasta lehed ja õievarred varakevadel, et eelmise aasta kasvud ei jääks varjama uute lehtede arengut. Sügisel kobestatakse maad viimast korda enne külmade tulekut.

Ümberistutamine ja jagamine :

Vanemaid püsilillepuhmaid tuleb aegajalt (õitsemise vähenedes) ümber istutada ja jagada: mida lühiealisem on püsilill, seda tihedamini vajab ta jagamist. Taimed üles kaevata ja jagada 2-4 osaks nii, et igal osal oleks terveid võrseid. Kasvukoha maad parandada kompostiga. Peale istutamist kasta hoolikalt. Püsililli istutatakse ümber ja jagatakse kas varakevadel või hilissuvel: kevadel õitsevaid püsikuid augustis septembris, suvel ja sügisel õitsevaid aga kevadel.

Väetamine :

Püsikute väetamisega tuleks olla ettevaatlik, paljudele neist, näiteks alpitaimedele, mõjub väetamisega liialdamine kahjulikult. Väetada tuleb vajaduse korral kui kasv on vilets ja õisi vähe. Paaril aastal peale istutamist püsikud väetist ei vaja, hiljem lisada kompostmulda.

Talvised ohud :

Külmaõrnad püsikud tuleks talveks katta.

Varakevadise päikesepõletuse vältimiseks tuleks igihaljad püsikud katta kevadel kuuseokstega.

Õismäe Haljastus

Kogemused aastast 1997

Küsi pakkumist

    Nimi*

    E-mail*

    Facebook

    info@haljastus.com