Toestus:
Puude toestus eemaldatakse 2 aasta pärast
Lõikamine:
Okaspuud ei vaja pidevat lõikamist, kuid korrapärase kujundamise abil saab taimi hoida soovitud suuruses. Okaspuid lõigatakse puhkeolekus, kas sügisel või varakevadel. Ära tuleb lõigata lume all murdunud, kuivanud, haigustest ja kahjuritest kahjustatud oksad ning topeltladvad. Roomava ja põõsasja kasvuga okaspuude pikkade okste kärpimine varakevadel muudab taime tihedamaks.
Väetamine:
Okaspuid väetatakse varakevadel spetsiaalse okaspuu väetisega. Väetis puistata ühtlaselt ümber taime, vältida graanulite sattumist okastele. Pidada kinni väetisepakil etteantud normidest. Suured täiskasvanud kuused ei vaja enam väetamist.
Talvised ohud:
Lumi: mitmetüvelistel okaspuudel võivad oksad lume raskuse all murduda või kaotada oma loomuliku kasvusuuna. Lumi tuleb ettevaatlikult maha raputada.
Varakevadine päike: veebruaris-märtsis on suur päikesepõletuse oht, sest päikesekiirgus on tugev, okastest vee aurumine intensiivsem, kuid külmunud juured ei saa vett kätte. Katmist varjutuskangaga vajavad kanada kuused ´Conica´, ´Alberta Globe´ jt., jugapuud, elupuu sordid, kadakate liigid ja sordid.
Väga nõtkete okstega püramiidsed kadakad – näiteks kaljukadakas ´Skyrocket´, mitmetüvelised ´Hibernicad´ vms. -tuleks raske lume all laialivajumise vältimiseks nööriga kinni siduda.
Päikesepõletuse vältimiseks soovitame katta ka hilissügisel istutatud elupuud paaril esimesel talvel.
Liiga vara sügisel pole okaspuid kinni katta õige, sest taimed kasutavad veel valgust ja valmistuvad talveks. Katted tuleks peale panna jaanuaris või hiljemalt veebruaris.