Põõsaste lõikamine:
Põõsaste lõikamine on vajalik kompaktsuse ja õiterohkuse säilitamiseks. Tagasilõigatud võraga põõsas kasvatab kiiresti palju uusi võrseid, lehestik on värvikam ja õitsemine rikkalikum. Kui põõsad arenevad esimestel aastatel peale istutamist ebaühtlaselt, saab kasvu reguleerida liiga jõudsalt kasvanud okste tagasilõikamisega. Esimeses järjekorras lõigatakse välja kuivanud ja allavajunud oksad. Lõikamise aeg sõltub sellest, millal arenevad erinevatel liikidel õiepungad:
Sama aasta võrsetel õitsevaid (suvel ja sügisel õitsevaid) lõigatakse varakevadel (märtsis-aprillis).
Eelmise aasta võrsetel õitsevaid (kevadel õitsevaid) põõsaid lõigatakse ja kärbitakse kohe peale õitsemist, et taim jõuaks enne sügist uued võrsed kasvatada.
Lehtdekoratiivseid põõsaid lõigatakse samuti varakevadel enne lehtimist.
Noorenduslõikust tehakse kui põõsad minetavad oma välimuse, jäävad altpoolt hõredaks ning õitsevad vähem. Põõsaid noorendatakse alati varakevadel. Noorendamiseks lõigatakse põõsastel maapinna kõrguselt igal aastal viiendik kuni kolmandik vanu oksi välja. Lehtedeta põõsal on kerge oksi vanuse järgi eristada, sest vanad on kestendava, sageli erinevat värvi koorega, sammaldunud ja paljude lühikeste harudega. Kuni kolmandik vanu oksi lõigatakse igal aastal välja enelatel, põõsasmaranatel, kontpuudel, sõstardel, pärgenelatel.
Kibuvitsa võiks paari aasta tagant lõigata varakevadel tagasi 10-15 cm maapinnast.
Värvi-leetpõõsast ´Plena´ ei lõigata.
Tuhkpuid tuleks iga-aastaselt tagasi lõigata, see paneb nad hargnema.
Väetamine:
Väetatakse kevadel kompleksväetisega vastavalt pakendil toodud normidele