Istutustööd

Enne istutustöödega alustamist oleks väga mõistlik paberile lihtne plaan joonistada ning  taimede sordid ja kogused läbi mõelda.  Vastasel korral  võib teid  istikuäris tabada ostuhullus  ja koju jõudes olete suure probleemi ees, kuhu kõik need taimed mahutada.  Arvestama peaksite sellega, et juba mõne aasta pärast on taimed kordades suuremad ja peate neid  harvendama ja tagasi lõikama.

Parim aeg istutuseks on  külmaõrnadel  taimedel kevadel ja külmakindlatel taimedel sügisel. Okaspuud istutatakse varasügisel.   Korraliku juurepalliga puid ja okaspuuvorme võib istutada kogu suve jooksul, kuid  see eeldab  kuumal ajal väga korralikku kastmist.

Väga tähtis on istutamisel  jälgida, et istutusauk kaevatakse piisavalt suur ja täidetakse korraliku mullaga. Juurekael peab jääma  täpselt maapinna kõrgusele.  Kui potist välja tõmmatud taimel on ringlevad juured, mida ei saa enam lahti harutada, tuleb need taime edasise arengu huvides läbi lõigata.  Muld tuleb taime juurte ümber korralikult tihendada ja ohtralt kasta.

Puud tuleb toestada korralikult maasse löödud vaiadega .

 

Õismäe Haljastus

Kogemused aastast 1997

Küsi pakkumist

    Nimi*

    E-mail*

    Facebook

    info@haljastus.com